Ruch widać na wszystkich wydziałach uczelni, gdzie mieszczą się Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne.
– Chcę być niezależnym architektem. Teraz będę studiować budownictwo, potem BIM [BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku – przyp. red.] i zrobię jeszcze architekturę. Będę miała wszystkie uprawnienia do tego, by sama podpisywać projekty – powiedziała absolwentka II LO w Białymstoku (klasa o profilu biologiczno-chemicznym, dwujęzyczna), która dostała się na budownictwo. – Złożyłam papiery tylko tutaj, ponieważ nie chciałam wyjeżdżać z Białegostoku i chyba jestem jedyną osobą ze wszystkich moich znajomych ze szkoły, która nie wyjeżdża poza Polskę, poza Białystok.
Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne do soboty będą pracować od 8:00 do 15:00.
– Komplet dokumentów będzie stanowić ankieta osobowa, podanie o elektroniczną legitymację studenta, świadectwo dojrzałości i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, jeżeli był to dokument na podstawie którego kandydat się rejestrował w systemie IRK, oświadczenie kandydata w sprawie posiadania numeru Politechniki Białostockiej i zgoda rodzica/opiekuna prawnego jeżeli dana osoba, która do nas przychodzi na studia, jest osobą niepełnoletnią – tłumaczy Artur Kozłowski, kierownik Działu Dydaktyki i Rekrutacji uczelni.
Na studia stacjonarne I i II stopnia na Politechnice Białostockiej zarejestrowało się przeszło 4,2 tys. osób. Najchętniej wybieranymi kierunkami były: informatyka, budownictwo i logistyka. Kandydaci chętnie też rejestrowali się na nowe kierunki, które pojawiły się w tegorocznej ofercie uczelni. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.
Osoby, które nie figurują na listach kandydatów zakwalifikowanych mają jeszcze szansę na przyjęcie na studia. Kolejne listy będą ogłaszane 18 i 24 lipca. (mt)
Wydziałową Komisję Rekrutacyjną na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej odwiedziła z mikrofonem Małgorzata Turecka: