Największa w północno-wschodniej Polsce uczelnia techniczna to miejsce dla przyszłych inżynierów budownictwa, inżynierów mechaników, elektryków, automatyków, informatyków, programistów. Swoje miejsce znajdą zainteresowani medycyną, biologią, grafiką, leśnictwem czy szeroko pojętym zarządzaniem i logistyką.
Na studiach I stopnia w ofercie jest 26 kierunków, a wśród nich takie kierunki przyszłości jak: ekoenergetyka, biotechnologia, czy matematyka stosowana. Są też dwie nowości – cyfryzacja przemysłu oraz zarządzanie finansami i rachunkowość. Pełna lista proponowanych kierunków dostępna jest tutaj.
Absolwenci po 3,5 roku nauki otrzymują dyplom inżyniera i poszukiwane na rynkach pracy kwalifikacje zawodowe. Już w czasie praktyk w firmach wielu studentów Politechniki Białostockiej znajduje stałą pracę, są też studia dualne, czyli połączone z praktycznymi, płatnymi zajęciami w firmach. W czasie studiów można działać w kołach naukowych i wspólnie budować bolidy, łaziki marsjańskie, programować roboty, czy projektować protezy – na przykład łapki dla pieska.
Na kierunki Wydziału Architektury zapisy na studia I stopnia zostały już zakończone. Obecnie trwają tam egzaminy wstępne z rysunku. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.
– 12 lipca będzie ogłoszenie list zakwalifikowanych do przyjęcia. Jeżeli kandydat zaloguje się na swoje konto w systemie IRK i zobaczy, że jest zakwalifikowany, wówczas będzie miał trzy dni na złożenie kompletu dokumentów, które będą potwierdzały, że faktycznie chce u nas studiować – mówi Artur Kozłowski, kierownik Działu Dydaktyki i Rekrutacji uczelni.
18 lipca i 24 lipca odbędą się przyjęcia w ramach tzw. wolnych miejsc. 28 lipca zostaną zaś ogłoszone listy przyjętych na studia stacjonarne.
Na studiach II stopnia można wybierać z kolei spośród trzech kierunków. To: BIM modelowanie i zarządzanie informacją o budynku, architektura wnętrz i zarządzanie. Szczegóły są tutaj. (mt)