SŁUCHAJ ONLINE

Wiadomości

Październik 14, 2021

Zostań BOhaterem! To już ostatnie dni, by oddać swój głos w ramach BO 2022

Na stole leżą trzy broszury informacyjne dotyczące budżetu obywatelskiego fot. Małgorzata Turecka
Tylko do piątku (15.10) do północy można oddawać głosy na projekty zakwalifikowane do białostockiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

 

Jak wynika z danych urzędu, elektroniczną kartę do głosowania wypełniło dotąd ponad 26,7 tys. osób. Niestety prawie 4 tys. z nich nie potwierdziło udziału w głosowaniu. A to jest niezbędne, by głos był ważny.

– Jeśli chodzi o kartę elektroniczną to najważniejsze jest, aby wybór projektów potwierdzić klikając w link, który przyjdzie na adres mailowy podany w karcie. To jest niezbędne, aby głos został policzony. Jeśli chodzi o kartę papierową do głosowania są uprawnieni mieszkańcy Białegostoku. Nie jest wymagany adres zameldowania, także głosować mogą osoby, które przebywają w mieście, mieszkają, studenci – przypomina dyrektor Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku Urszula Dmochowska.

W tym roku do wyboru jest 112 projektów – 38 ogólnomiejskich i 74 osiedlowe. Mieszkańcy mogą wybrać maksymalnie 4 inicjatywy. Do rozdysponowania jest 12 mln złotych.

– Dlaczego warto zagłosować? Wystarczy przypomnieć, że już wiele inwestycji doczekało się realizacji dzięki pieniądzom z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego i oczywiście głosom białostoczan. W naszym mieście, na naszych osiedlach, powstały nowe boiska, drogi, place zabaw, siłownie pod chmurką – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Głosować można tutaj. (mt)