SŁUCHAJ ONLINE

Wiadomości

Czerwiec 18, 2021

Zatrzymano oszustów działających metodą „na wypadek”

radiowóz policyjny fot. Katarzyna Cichoń
Policjanci zatrzymali parę podejrzaną o oszustwo metodą „na wypadek”. 26-latek i jego o dwa lata młodsza partnerka tydzień temu wyłudzili od mieszkanki Wasilkowa 17 tys. złotych. W całym procederze mężczyzna pełnił rolę „odbieraka”, a kobieta jego kierowcy.

 

Przed tygodniem do 75-latki zadzwoniła kobieta podająca się za jej synową. Poinformowała, że syn seniorki spowodował wypadek, w którym ucierpiała kobieta wraz dzieckiem i teraz potrzebują 70 tys. złotych, aby uniknąć odpowiedzialności. Kontynuując rozmowę rzekoma synowa poprosiła o zebranie wszystkich pieniędzy, jakie 75-latka ma w domu. Dodała, że przyjdzie po nie mecenas. Niestety seniorka uwierzyła w całą historię oszustów i straciła 17 tys. złotych.

Białostoccy mundurowi ustalili tożsamość podejrzanych o udział w oszustwie. Dzięki współpracy policjantów z komendy wojewódzkiej oraz mundurowych z Moniek, para oszustów została zatrzymana cztery dni później na jednej z ulic w Knyszynie. Jak ustalili policjanci mężczyzna odebrał pieniądze bezpośrednio od pokrzywdzonej, natomiast o 2 lata młodsza partnerka była jego kierowcą. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcom Poznania zarzutów oszustwa. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

Zgodnie z Kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. (mt)