Wiadomości

29 września, 2019

Zapowiadało się obiecująco. Ostatecznie Jagiellonia przegrała z Pogonią

Murawa piłkarskiego stadionu fot. Konrad Sikora
Jagiellonia Białystok przegrała przy Słonecznej z Pogonią Szczecin 2:3. Niedzielne (29.09) spotkanie w Białymstoku toczyło się o fotel lidera ligowej tabeli, który miał przypaść jedynie zwycięzcy tego pojedynku.

Gole dla Jagi strzelili Juan Camara i Jesus Imaz, natomiast dla gości trafili Sebastian Kowalczyk, Adam Buksa i Adam Frączczak.

Do przerwy żółto – czerwoni wygrywali 1:0, jednak w drugiej połowie nie udało im się utrzymać prowadzenia. Rywale zdobyli trzy gole. Natomiast w doliczonym czasie gry, Jaga trafiała do siatki dwukrotnie. Najpierw udało się to Jakubowi Wójcickiemu, ale sędzia po wideoweryfikacji uznał, że zawodnik Jagi był na spalonym. Jako drugi trafił Jesus Imaz, początkowo tego strzału arbiter również nie chciał uznać, ale po dłuższej weryfikacji przyznał gola białostockiej drużynie. Ostatecznie Jaga przegrała z Pogonią 2:3. Portowcy zajęli fotel lidera ekstraklasy, natomiast podopieczni Ireneusza Mamrota uplasowali się na 6 miejscu.

Kolejnym przeciwnikiem Jagi będzie Śląsk Wrocław. Mecz odbędzie się na wyjeździe w najbliższy piątek (04.10). (ea)