Na wystawie czasowej prezentowane są pamiątki pochodzące z rodzinnego archiwum Mieczysława Fogga, prawnuka artysty oraz ze zbiorów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wśród nich znajdują się unikatowe, nieudostępnione wcześniej szerszej publiczności eksponaty, m.in. fotografie, odznaki, pamiątki z podróży oraz pianino, które towarzyszyło pieśniarzowi przez całe życie. Ekspozycję uzupełniają wspomnienia Mieczysława Fogga oraz archiwalne nagrania z Telewizji Polskiej.
Mieczysław Fogg, właściwie Mieczysław Fogiel, urodził się 30 maja 1901 r. w Warszawie. Był świadkiem odzyskania przez Polskę niepodległości, brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej, a także występował w teatrach i kabaretach dwudziestolecia międzywojennego. Był jednym z uczestników Powstania Warszawskiego w czasie II wojny światowej, widział zgliszcza i odbudowę stolicy. Żył i koncertował również w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Mieczysław Fogg zmarł 3 września 1990 r. tuż po zmianie ustroju państwa.
Dzięki swojej miłości do stolicy Mieczysław Fogg został okrzyknięty „Pieśniarzem Warszawy”. Jego twórczość i upowszechnianie polskiej piosenki obiegły jednak cały świat.
Wystawę będzie można oglądać do 30 września – od wtorku do niedzieli, w Sali Wystawowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 w godzinach pracy kasy biletowej.