SŁUCHAJ ONLINE
Maj 17, 2019

Wyjątkowe książki na wyjątkowym festiwalu. W starej elektrowni

fot. Małgorzata Turecka
W ten weekend (18-19.05) warto będzie zajrzeć do starej elektrowni Galerii Arsenał. Odbywać się tam będzie piąty już Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci. To atrakcja dla całych rodzin.

 

Festiwal to przede wszystkim kiermasz książek. Swoje publikacje pokaże kilkadziesiąt wydawnictw z całej Polski, również tych niszowych, których książki nie mają ogólnopolskiej, szerokiej dystrybucji, a także autorzy sprzedające swoje książki.

Dla rodziców i dzieci biorących udział w kiermaszu, będzie to unikatowa okazja do zapoznania się z nowościami wydawniczymi. Nie zabraknie książek traktujących o sztuce oraz takich, które przy wykorzystaniu niebanalnej estetyki opowiadają o sprawach istotnych i trudnych nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci: zazdrości o młodsze rodzeństwo, śmierci bliskich, dramacie wojny, odmienności kulturowej sąsiadów, chorobie, czy najnowszej historii Europy. Wydawnictwa zaprezentują zarówno nowości, jak i książki dobrze znane.

Będą też pokoje kreatywnej zabawy i warsztaty, podczas których powstanie mural. Festiwal odbywać się będzie w sobotę i niedzielę między 10.00 a 18.00. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl