SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Wrzesień 16, 2020

Wydział Prawa UwB będzie współpracował z przedsiębiorcami

fot. Ewelina Andrzejewska
Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku będzie prowadził seminaria dla przedsiębiorców. W tej sprawie został podpisany list intencyjny pomiędzy władzami wydziału a Podlaskim Klubem Biznesu oraz Izbą Przemysłowo-Handlową w Białymstoku.

 

Podczas spotkań będą rozważane najważniejsze problemy, z którymi na co dzień borykają się właściciele firm, z zakresu prawa podatkowego, czy prawa handlowego.

Przedmiotem seminariów będzie przede wszystkim dyskusja na temat problemów, z którymi spotykają się przedsiębiorcy i próba wypracowania właściwych interpretacji tych przepisów, które budzą najwięcej wątpliwości. Liczę, że nasze interpretacje będą miały charakter opiniotwórczy. Dlatego, że w dyskusjach prowadzonych w ramach seminariów będą brały udział osoby reprezentujące różne strony. Oprócz biznesmenów i naukowców, mam nadzieję, ze będą obecni przedstawiciele administracji publicznej – mówił dziekan Wydziału Prawa UwB prof. Mariusz Popławski.

Prezes Podlaskiego Klubu Biznesu Wojciech Strzałkowski przyznaje, że takie seminaria mogą pomóc przedsiębiorcom w interpretacji i zrozumieniu prawa, w którym co jakiś czas pojawiają się kolejne zmiany.

Tyle zmian do zmian i kolejne zmiany w obecnym prawie, że nawet specjaliści nie zawsze są w stanie jednoznacznie podpowiedzieć przedsiębiorcy jak jest wykładnia prawa, jaka jest jego interpretacja. Dlatego uważam, że w Polsce należy przyjąć zupełnie nową ordynację podatkową – mówił Wojciech Strzałkowski.

Pierwsze seminarium odbędzie się 1 października na Wydziale Prawa. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl