SŁUCHAJ ONLINE
Kwiecień 15, 2019

Wielkanocne śniadanie dla potrzebujących. By nie byli sami

fot. Małgorzata Turecka
Już po raz piąty Fundacja im. Rodziny Czarneckich wraz z Caritas Archidiecezji Białostockiej organizują Śniadanie Wielkanocne dla samotnych i potrzebujących. Wydarzenie odbędzie się  w wielkanocny poranek w Zespole Szkół Katolickich.

 

W przygotowania włącza się około czterdziestu wolontariuszy. Wciąż jednak potrzebne są osoby do wydawania posiłków podczas śniadania, brakuje również ciast na świąteczny stół.

Zachęcam wszystkie osoby, które chciałby wesprzeć naszą akcję do przynoszenia do Zespołu Szkół Katolickich ciast, różnych wyrobów cukierniczych. Nie ukrywam, że cały czas też poszukujemy rąk do pracy, a szczególnie do wydawania posiłków w niedzielny poranek. Jeżeli ktoś miałby potrzebę i czas pomóc drugiemu człowiekowi to, bardzo serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, najlepiej na 7.00, do Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku – mówi wiceprezes Fundacji Dominika Czarnecka.

Ksiądz Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej podkreśla, że przez ostatnie lata zarówno ci, którzy organizują świąteczne spotkanie, jak ci, którzy w nim uczestniczą tworzą wspólnotę. – Niektórym z nas tak w życiu może się zdarzyć, że tej rodziny zabraknie. Dlatego ci którzy przychodzą na nasze świąteczne spotkania tworzą wielką rodzinę. Pragniemy, aby to, co doświadczaliśmy do tej pory, serdeczność, ciepło, braterstwo przy wspólnym stole powtórzyło się również w tym roku.  

Śniadanie Wielkanocne rozpocznie się w wielkanocną niedzielę (21.04) o 7.30. Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie do tysiąca osób. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl