
Centrum rekreacyjno-sportowe na Starosielcach zostanie rozbudowane. Dzięki projektom z Budżetu Obywatelskiego 2019 przy ul. Szkolnej powstanie linarium i park trampolin. Miasto szuka właśnie wykonawcy dokumentacji projektowej i prac budowlanych.
– Mieszkańcy będą mieli jeszcze więcej miejsca do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.
W ramach inwestycji przy ul. Szkolnej zostaną zrealizowane następujące prace: budowa linarium i parku trampolin, rozbudowa street workoutu, budowa nowego ogrodzenia i utwardzenie nawierzchni, wykonanie zdroju ulicznego. Wykonawca dostarczy i zamontuje altanę, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Będą urządzone trawniki, nasadzone drzewa i krzewy. Zostanie rozbudowana instalacja oświetleniowa, a teren – objęty monitoringiem. Wykonawca od dnia podpisania umowy będzie miał 50 dni na opracowanie dokumentacji projektowej i 120 dni na wykonanie robót budowlanych. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać swoje oferty do 19 kwietnia 2019 r. w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, przy ul. Składowej 11. (mt/mc)