SŁUCHAJ ONLINE
Czerwiec 14, 2019

W czasy Jana Klemensa Branickiego przeniesie białostoczan festiwal „Barokowe Ogrody Sztuki”

fot. Ewelina Andrzejewska

Białostoczanie będą mogli przenieść się w czasy Jana Klemensa Branickiego za sprawą festiwalu „Barokowe Ogrody Sztuki”.  To będą trzy dni wypełnione teatrem, muzyką oraz filmem. 

Już po raz drugi zapraszamy na festiwal Barokowe Ogrody Sztuki. Wydarzenie, w którym powracamy do czasów Jana Klemensa Branickiego, do XVIII wieku. A jednocześnie staramy się, aby w przestrzeni publicznej związanej z Branickimi działo się, jak najwięcej wydarzeń kulturalnych. Miejscami tymi są: dziedziniec Pałacu Branickich, Park Planty, studnia pałacowa przy ul. Legionowej – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki

Festiwal „Barokowe Ogrody Sztuki” rozpocznie się dziś (14.06) wykładem Jerzego Poznańskiego „Barok, epoka przepychu na stole”.

Jerzy Poznański przybliży nam to, wszystko co się w owym czasie na stole znajdowało. Zapraszamy do Domu Kultury Śródmieście, będzie zaaranżowana sala pod wystawę „Petit et élégant”. Będą to, przedmioty nawiązujące do czasów baroku, które znajdowały się m.in. w buduarze Branickiej, czy Branickiego – zapowiada dyrektor Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku Wojciech Bokłago.

W ramach festiwalu zaplanowano koncerty, wyjazdowy spacer edukacyjny ‚W zielonym salonie Branickich – Choroszcz’, spektakl taneczny oraz projekcie filmu „Faworyta” w Kinie Forum. (ea)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl