SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Grudzień 8, 2019

To już jest koniec. Ireneusz Mamrot odchodzi z Jagiellonii Białystok

fot. Konrad Sikora
Ireneusz Mamrot nie będzie już pełnił funkcji pierwszego trenera Jagiellonii Białystok. Umowę szkoleniowca z klubem Żółto-Czerwonych rozwiązano za porozumieniem stron.

 

Postawa zespołu w sezonie 2019/2020 zdecydowanie nie pokrywa się z oczekiwaniami nas wszystkich. Udział w Pucharze Polski zakończył się na meczu z Cracovią, a w lidze zespół zajmuje aktualnie miejsce w drugiej połowie tabeli. To właśnie zadecydowało o podjęciu decyzji o rozwiązaniu umowy z trenerem Ireneuszem Mamrotem – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Wpływ na decyzję ma obecna sytuacja, która zupełnie nas nie zadowala i nie odzwierciedla oczekiwań względem zespołu. W związku z tym wspólnie z trenerem przeanalizowaliśmy sytuację i doszliśmy do wniosku, że jest to moment, w którym nasze drogi muszą się rozejść – tłumaczy Prezes Jagiellonii Białystok, Cezary Kulesza.

Trener Mamrot prowadził Jagiellonię przez 2,5 roku. W tym czasie Jaga odniosła 51 zwycięstw, poniosła 34 porażki i zanotowała 23 remisy. Najlepszy w wykonaniu Żółto-Czerwonych był sezon 2017/2018, kiedy białostoczanie po raz drugi zakończyli sezon ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski. To dało awans do eliminacji do europejskich pucharów i mecze z Rioa Ave oraz KAA Gent.

Do końca roku obowiązki pierwszego szkoleniowca będzie pełnił Rafał Grzyb. (jagiellonia.pl/mt/mc)

 

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl