SŁUCHAJ ONLINE
Październik 9, 2019

To już 70. rok. Uroczyste rozpoczęcie nauki na Politechnice Białostockiej

fot. Katarzyna Cichoń
Po raz siedemdziesiąty nowy rok akademicki zainaugurowała Politechnika Białostocka. Uroczystość odbyła się w Auli Wydziału Elektrycznego na kampusie przy Wiejskiej.

 

 

Ślubowanie złożyli studenci, którzy rozpoczynają dopiero kształcenie. Odbyła się immatrykulacja doktorantów. Uczelnia przywitała także studentów z zagranicy. W trakcie uroczystości rektor przedstawił bilans najważniejszych dokonań, które nastąpiły w Politechnice Białostockiej w ciągu ostatnich siedmiu lat.

W zadowalający sposób korzystaliśmy i korzystamy z możliwości aplikowania o granty w funduszach europejskich i krajowych agencjach naukowych. W 2012 roku rozpoczynaliśmy 37 projektów naukowych i inwestycyjnych na łączną kwotę około 121 mln złotych. Obecnie realizujemy 101 projektów, których wartość to 420 mln złotych – wyliczał prof. Lech Dzienis. Dodał także, że mimo wahającego się poziomu corocznych dotacji uczelnia utrzymała dodatni wynik finansowy przez cały okres dwóch kadencji.

Na minione siedem lat patrzę z dumą. Jestem dumny z dokonań naszej uczelni oraz, że dane mi było pracować z grupą profesjonalistów, pracowników i studentów Politechniki Białostockiej. Miałem to szczęście, że trafiłem na was i za waszą pracę chcę wam wszystkim z całego serca powiedzieć dziękuję – podsumowywał rektor prof. Dzienis.

Na Politechnice Białostockiej kształcić się będzie na 29 kierunkach ponad 7,5 tysiąca studentów, w tym 1 850 na pierwszym roku studiów. (ea/mc)

 

Relacja Eweliny Andrzejewskiej
Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl