SŁUCHAJ ONLINE
Kwiecień 15, 2019

TAK dla protestujących nauczycieli. Z uczelnianego balkonu

fot. Karol Jaskółka
Pracownicy naukowi i studenci Uniwersytetu w Białymstoku popierają strajk w oświacie. W poniedziałek (15.04) w samo południe wyszli na uczelniany balkon, aby zamanifestować swoją solidarność z protestującymi.

 

– Edukacja stanowi pewien całościowy system. Z naszego punktu widzenia jest bardzo ważne aby szkoły podstawowe i średnie były na tyle funkcjonalne, aby nauczyciele tam pracujący byli autonomiczni.Od sposobu w jaki nauczyciele są traktowani w różnych szkołach zależy to jakich będziemy mieli studentów, a w końcu obywateli – mówi prof. Małgorzata Kowalska, organizatorka manifestacji.

Strajk w oświacie nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. Głównym postulatem protestujących jest podniesienie wynagrodzenia o 1000 złotych.

To już szósty dzień strajku nauczycieli. Od piątku z protestu zrezygnowało blisko 300 pedagogów. Teraz wskaźnik ten wynosi 43 procent. Dalej w Białymstoku protestują wszystkie podstawówki i niemal wszystkie (bo 96 procent) szkoły ponadgimnazjalne. Ze strajku wycofały się kolejne cztery przedszkola. Aktualnie protestuje 64 procent przedszkoli. (kj/mt/mc)

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl