SŁUCHAJ ONLINE

Wiadomości

Kwiecień 10, 2019

Strajk nauczycieli nie sparaliżował egzaminów gimnazjalnych. Odbyły się we wszystkich szkołach w regionie

fot. Ewelina Andrzejewska
Pomimo strajku nauczycieli, pierwsze egzaminy gimnazjalne odbyły się we wszystkich szkołach w Podlaskiem – poinformował wojewoda podlaski. Sprawdzian został przeprowadzony w blisko 230 szkołach, a przystąpiło do niego przeszło 10 tys. uczniów.

 

– Egzaminy zostały przeprowadzone, odbyło się to bez zakłóceń. Wyrażam nadzieję, że kolejne dni egzaminu gimnazjalnego zostaną również przeprowadzone bez większych komplikacji – mówi wojewoda Bohdan Paszkowski.

Podlaska Kurator Oświaty Beata Pietruszka wyraziła swoje zadowolenie z faktu, że strajk w oświacie nie przyczynił się do odwołania egzaminów. – Bardzo się cieszę, że ponad 10 tysięcy uczniów mogło przystąpić spokojnie do egzaminu. To jest bardzo ważne wydarzenie w życiu tych młodych ludzi. Od tego też, w pewien sposób zależy ich przyszłość.

W środę (10.04) gimnazjaliści pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych, w czwartek (11.04) czeka ich sprawdzian z części matematyczno- przyrodniczej. W piątek (12.04) natomiast napiszą egzamin z języka obcego nowożytnego. (ea/mc)