SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Kwiecień 18, 2019

Spacery po Białymstoku będą przyjemniejsze. Magistrat włączy miejskie fontanny

fot. Marcin Jakowiak/UM Białystok
Lada dzień w Białymstoku działać już będą, i tym samym cieszyć oko, miejskie fontanny. Po jesienno-zimowej przerwie wszystkie przeszły przeglądy konserwatorskie.

 

Niecki zostały naprawione, oczyszczone i pokryte powłoką hydrofobową. Instalacje – sprawdzone i przygotowane do włączenia. Elementy, które wymagały demontażu na zimę zostały ponownie zamontowane (np. wodomierze). Ponadto zostały uzupełnione lub wymienione tablice informujące o zakazie kąpieli w fontannie i o niezdatności wody do spożycia.

– Miejskie fontanny są ważnym elementem miejskiego krajobrazu – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zależy nam na tym, by działały prawidłowo i cieszyły swoim widokiem mieszkańców naszego miasta.

W Białymstoku znajduje się 12 miejskich fontann. Oprócz tych najbardziej popularnych, czyli na Rynku Kościuszki i w Parku Planty, są też m.in. w Salonie Ogrodowym Pałacu Branickich, jak i na jego dziedzińcu, a także w Parku im. Jadwigi Dziekońskiej czy na Skwerze przy ul. Malmeda. Wszystkie mają być włączone w najbliższy weekend (20-21.04). (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl