SŁUCHAJ ONLINE
Grudzień 12, 2019

Siła tkwi w rodzinie. Nowa wersja „Jasia i Małgosi” w BTL-u

fot. Ewelina Andrzejewska
Kto nie zna historii o Jasiu i Małgosi, chatce z piernika i złej czarownicy? Teraz swoją wersję jednej z najsłynniejszych baśni opowiedzą twórcy i aktorzy Białostockiego Teatru Lalek.

 

BTL przygotowuje się do kolejnej premiery. Tym razem na deskach teatru będzie można zobaczyć zupełnie nową wersję klasycznej baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia” – przewrotną, pełną humoru opowieść o sile rodziny i o tym, że nie wszystko jest takie, jakie nam się na pierwszy rzut oka wydaje.

Myślę, że w życiu każdego reżysera przychodzi taki dzień, żeby się zmierzyć z tzw. „tradycją i klasyką”. Wydaje mi się, że to wcale nie jest takie proste, żeby taką historię opowiedzieć, bo tych historii jest masa. Zależało mi na tym, żeby opowiedzieć historię o jedności. O tym, że jesteśmy zbiorem jakichś indywidualności i każdy z nas ma wokół siebie pewną atmosferę, różne emocje, ale tak naprawdę wszystko działa tylko i wyłącznie w rodzinie – mówi reżyser spektaklu Jacek Malinowski.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 15.00 w najbliższą niedzielę (15.12). Sztukę będzie grana w grudniu i styczniu. (ea/mc)

 

Relacja Eweliny Andrzejewskiej:
Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl