SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Grudzień 8, 2019

Są kolejni zatrzymani ws. korupcji na jednym z przejść granicznych w Podlaskiem

fot. Katarzyna Cichoń
Kolejne trzy osoby, w tym jednego funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej, zatrzymano w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji na jednym z przejść granicznych w województwie podlaskim.

 

Zatrzymanym prokurator przedstawił zarzuty obejmujące wręczanie korzyści majątkowych oraz niedopełnianie obowiązków służbowych polegających na odstępowaniu od kontroli celno-skarbowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę w walucie polskiej oraz w EURO w łącznej kwocie ponad 26 tys. złotych. Wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, zakazu kontaktowania się z osobami współdziałającymi przy dokonywaniu przestępstw.

Prowadzona sprawa to efekt wielomiesięcznej pracy operacyjnej funkcjonariuszy Podlaskiego Wydziału Terenowego Biura Inspekcji Wewnętrznej Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, która doprowadziła do zgromadzenia materiałów wskazujących na funkcjonowanie zorganizowanej grupy przestępczej w skład której wchodziły osoby trudniące się przemytem oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z jednego z drogowych przejść granicznych w woj. podlaskim, którzy umożliwiali przemyt na teren kraju ponadnormatywnych ilości wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie do chwili obecnej zarzuty w sprawie usłyszało trzynaście osób w tym sześciu funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl