SŁUCHAJ ONLINE
Lipiec 14, 2020

Przy UDSK w Białymstoku powstanie „oaza radości” dla małych pacjentów

źródło: Fundacja „Pomóż Im”
Będą zjeżdżalnie, huśtawki, karuzela – z myślą o małych pacjentach z Kliniki Pedriatrii Onkologii, przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku powstanie „oaza radości”.

 

Odbyło się symboliczne wbicie łopat pod inwestycję. Ponadto w miejscu, w którym powstanie plac zabaw zakopano kapsułę czasu. W słoju zamknięto imiona obecnych pacjentów kliniki onkologii oraz jej pracowników, a także list przewodni, w którym opisano współczesne czasy

Plac stanie się integralną częścią kliniki. Dzieci długo przebywają w szpitalu, często do niego wracają. Przebywają w salach jednoosobowych, w separatkach, bez kontaktu z rówieśnikami i większego wysiłku fizycznego, który dla dziecka jest tak potrzebny. Ten plac zabaw spełni nasze oczekiwania, przede wszystkim w sensie społecznym. Tak, by mogły zażyć trochę ruchu, poprzebywać na świeżym powietrzu, przez ten czas poczuć się jak zdrowe dzieci. Poza tym plac będzie bezpieczny pod względem epidemiologicznym i mikrobiologicznym – mówiła profesor Maryna Krawczuk-Rybak, kierownik kliniki onkologii i hematologii UDSK.

Budowa „oazy radości” będzie kosztowała ponad 360 tys, zł. Kwotę tę udało się uzbierać dzięki hojności darczyńców indywidualnych oraz innych fundacji. Z palcu zabaw chore dzieci będą mogły korzystać we wrześniu. (ea/mc)

 

Relacja Eweliny Andrzejewskiej
Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl