SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Grudzień 9, 2019

Prelekcje Mistrzów na UwB. Spotkanie z Antonim Liberą

fot. Małgorzata Turecka
„Moje potyczki z Gombrowiczem” – to temat wystąpienia, jakie w najbliższy wtorek (10.12) wygłosi na Wydziale Filologicznym UwB Antoni Libera. Ten wybitny pisarz, tłumacz i reżyser będzie gościem spotkania z cyklu Prelekcje Mistrzów.

 

Antoni Libera ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, doktoryzował się w Polskiej Akademii Nauk. Jest znawcą twórczości Samuela Becketta – przełożył i wydał wszystkie jego dzieła dramatyczne, część utworów prozą, eseje i wiersze. Wystawia też sztuki tego autora, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W inscenizacjach tych występowali m.in. Maja Komorowska, Tadeusz Łomnicki, Zbigniew Zapasiewicz, Adam Ferency, Zbigniew Zamachowski czy Andrzej Seweryn.

Jest cenionym i wielokrotnie nagradzanym tłumaczem. Przełożył m.in. „Antygonę”, „Króla Edypa”, „Makbeta”. Przekłada też libretta operowe i wiersze.

W swoim dorobku pisarskim ma powieść „Madame” (wygrała konkurs ogłoszony przez Wydawnictwo Znak, była nominowana do nagrody Nike), wiele esejów, a także prozę autobiograficzną pt. „Godot i jego cień”.

Antoni Libera jest członkiem PEN Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a także amerykańskiego Samuel Beckett Society.

Spotkanie z Antonim Liberą rozpocznie się o 13.15 w sali nr 94 (Plac NZS 1). Wstęp jest wolny. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl