Już blisko 100 usług badawczo-rozwojowych jest w bazie Politechniki Białostockiej. Prezentuje ona potencjał badawczy, sprzętowy oraz intelektualny uczelni.
Z bazy mogą z niej korzystać przedsiębiorstwa i instytucje zainteresowane współpracą z uczelnią, tak aby nie szukać specjalistów poza regionem.
– Oferta usług badawczo-rozwojowych jest takim portfolio Politechniki Białostockiej. Ta oferta jest prezentacją możliwości uczelni i jej poszczególnych wydziałów, poszczególnych jednostek czy też nawet poszczególnych osób, które w tych jednostkach pracują. Jest również taką prezentacją aparatury badawczej, którą uczelnia dysponuje. Jest możliwością prezentacji wiedzy tych poszczególnych osób, które taką ofertę przygotowywały i w ramach takiej ofert mogą wykonywać takie badania – mówi prof. Sławomir Obidziński z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej oraz koordynator zespołu opracowującego bazę.
Baza usług badawczo-rozwojowych Politechniki Białostockiej prezentowana jest na stronie internetowej uczelni oraz Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA. (hk)
Rozmowa Hanny Kość z prof. Sławomirem Obidzińskim z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, a jednocześnie koordynatorem zespołu opracowującego bazę: