Wiadomości

30 stycznia, 2023

Potrójny sukces Michała Niewińskiego na MŚ juniorów w short tracku

Mężczyzna w kasku jedzie na łyżwach po lodowisku Źródło: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego
Michał Niewiński trenujący w Łyżwiarskim Klubie Sportowym „Juvenia” Białystok zdobył dwa medale na Mistrzostwach Świata Juniorów w Short Tracku w Dreźnie.

Białostoczanin w sobotę został mistrzem świata na dystansie 500 metrów. Natomiast w niedzielę (29.01) wywalczył brązowy medal na dystansie 1000 metrów. To jednak nie jedyne sukcesy Michała Niewińskiego, ponieważ na mistrzostwach pobił rekord świata juniorów na 1500 metrów.

Mistrzostwa Świata Juniorów to pierwsza z dwóch imprez w short tracku, której gospodarzem jest Drezno. W przyszłym tygodniu w tym mieście zostaną rozegrane piąte w tym sezonie zawody Pucharu Świata Seniorów. Prowadzenia w tym cyklu na dystansie 500 metrów bronić będzie białostoczanka Natalia Maliszewska. (hk)