Wiadomości

28 października, 2019

Porażka Jagi, szóste zwycięstwo Wisły Płock

Murawa stadionu piłkarskiego fot. Konrad Sikora
Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock 1:3. Jedynego gola dla Jagi strzelił Patryk Klimala, z kolei dla gospodarzy trafiali Alan Uryga, Mateusz Szwoch i Jakub Rzeźniczak.

W pierwszej połowie meczu Klimala umieścił piłkę w siatce, jednak bramka nie została uznana z powodu spalonego. W 25. minucie gry było już z kolei 1:0 dla Wisły. Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował głową Alan Uryga. Chwilę później przeciwnicy Jagi ponownie trafili do bramki, jednak ten strzał nie został uznany.

Za to bez wątpliwości uznano gola Patryka Klimali w drugiej połowie spotkania. Remis jednak figurował na tablicy wyników jedynkie do 70. minuty. Kolejny gol w 82. minucie meczu przesądził o wygranej Wisły Płock.

Kolejnym rywalem Jagi będzie ŁKS Łódź. Spotkanie już w niedzielę (3.11) przy Słonecznej. (ea/mc)