W jego ramach odbyły się trzy międzynarodowe szkoły letnie, w których wzięli udział studenci i pracownicy uczelni. Tematyka szkół letnich związana była ze zrównoważonym rozwojem miast, wykorzystaniem odnawialnej energii czy zastosowaniem najnowszych technologii IT w procesie projektowania.
– Cieszymy się z rezultatów tego programu, bo w naszych szkołach letnich brało udział 48 studentów i ponad 30 nauczycieli – mówi dr inż. arch. Dorota Gawryluk z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, koordynator programu. – Studenci wyszli po szkołach Glocal z umiejętnościami współpracy w zespołach międzynarodowych i interdyscyplinarnych. Taka była idea projektu, aby dać szansę studentom przepraktykowania przyszłej pracy zawodowej, czyli współpracy i konfrontacji w pracy z innymi branżami projektowymi – dodaje.
Projekt Glocal Erasmus+ realizowany był we współpracy z Klaipeda State University of Applied Sciences (Litwa) i Universidad Politécnica de Madrid (Hiszpania).
7. Podlaskie Spotkania z Architekturą Krajobrazu będą się składać z dwóch części: szkoleniowej i upowszechniającej rezultaty projektu Glocal Erasmus+. Część szkoleniowa będzie dotyczyła tematu najnowszych realizacji firmy DÖRKEN Membranes i stosowanych przez nią rozwiązań technicznych zielonych dachów oraz zielonych wiat i innych rozwiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju miast oferowanych przez firmę FPP Enviro sp. z o.o.
Wydarzenie odbędzie się od 10:00 do 13:30 w auli A na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej. (mt)
Z dr inż. arch. Dorotą Gawryluk rozmawiała Małgorzata Turecka: