Kreatywne techniki rozwiązywania konfliktów pomiędzy członkami zespołu – w takich zajęciach uczestniczyli nauczycieli akademiccy z Politechniki Białostockiej oraz z zaprzyjaźnionych uczelni z Francji, Serbii i Ukrainy.
Warsztaty w formie online dotyczyły sposobów porozumienia się w zespole wykładowców.
– Zdarza się tak, że niektórzy mają swoje utarte ścieżki i nie chcą wyjść na inną drogę. Niektórzy nie mają czasu, nie są w stanie się wyrobić z nowymi zadaniami. Niektórzy są zmuszeni do pracy, bo kierownik kazał. Także to są różne postawy ludzkie i tak naprawdę to my próbujemy rozwiązywać te konflikty intuicyjnie, ale przecież jest cała wielka nauka na ten temat. Są gotowe narzędzia do rozwiązywania tych problemów. W związku z tym dlaczego by się nie pouczyć i nie spróbować usystematyzować swoją wiedzę – mówi prof. Jarosława Makala z Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.
To było drugie spotkanie w ramach projektu CONN’COR „Partnerstwo współpracy na rzecz szkolnictwa wyższego” zorganizowane przez Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej, a finansowane z programy Erasmus+. Pierwsze dotyczyły coachingu jako narzędzia współpracy zespołowej. (hk)
Relacja Hanny Kość:
Czytaj także: Warsztaty na temat pracy zespołowej nauczycieli akademickich