Studenci wezmą udział interdyscyplinarnych zajęciach na Wydziałach Budownictwa i Nauk o Środowisku, Elektrycznym oraz Informatyki, ponad to czekają ich wizyty studyjne w Elektrociepłowni Białystok oraz firmie Nibe Biawar, a także warsztaty kulturowe i wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Podlasia.
– Międzynarodowe szkoły letnie, takie jak ta, pozwalają wykształcić w naszych studentach różnego rodzaju umiejętności, które są niezwykle przydatne na międzynarodowym rynku pracy – mówi prof. Dorota Krawczyk, prorektor ds. współpracy międzynarodowej w Politechnice Białostockiej. – Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi studenci znajdą pracę na międzynarodowym rynku, ale także chcemy wspomóc studentów z różnych zagranicznych uczelni, żeby byli odważniejszy w różnego rodzaju międzynarodowych inicjatywach, jak też budowali sieć kontaktów z uczelniami i przedsiębiorstwami z Polski.
Program szkoły letniej koncentruje się wokół budownictwa energooszczędnego, które jest odpowiedzią na potrzebę wprowadzania ekologicznych i tanich w eksploatacji rozwiązań przyjaznych dla człowieka i środowiska. Pod okiem specjalistów z Politechniki Białostockiej oraz uczelni partnerskich, studenci zdobędą wiedzę i umiejętności na temat tworzenia budynków niskoenergetycznych. Pracować będą w zespołach interdyscyplinarnych. W tegorocznej edycji na zajęciach spotkają się studenci z takich specjalizacji jak: architekt, konstruktor, inżynier instalacji sanitarnych, energetyk, inżynier instalacji elektrycznych, automatyk.
Zajęcia w formie stacjonarnej na Politechnice Białostockiej potrwają do 8 lipca. Kurs uzupełnią zajęcia w formie zdalnej. (hk)
Relacja z otwarcia szkoły letniej Spinaker: