SŁUCHAJ ONLINE
Wrzesień 11, 2019

Podlaskie zawodówki z dofinansowaniem. Będą staże, kursy i szkolenia w firmach

fot. Ewelina Andrzejewska
Uczniowie Szkoły Branżowej nr 5 w Białymstoku będą mogli uczestniczyć w stażach, kursach zawodowych, kołach zainteresowań oraz w zajęciach wyrównawczych. To dzięki projektowi pod hasłem: „Fachowcy z „piątki” na 5″, który możliwy będzie dzięki unijnym środkom. Marszałek podlaskiego przekazał szkole przeszło 860 tys. złotych.

 

Jako Zarząd Województwa Podlaskiego wspieramy szkolnictwo zawodowe. Wiemy, że szkoły zawodowe są istotne z punktu widzenia naszego rynku pracy oraz rozwoju naszego regionu. Wiemy, że to szkolnictwo jest niedoinwestowane, że potrzebne są staże, kursy, praktyczne zajęcia u pracodawcy. Dlatego cieszę się, że te pieniądze wesprą praktyczny wymiar szkolnictwa zawodowego – mówił marszałek Artur Kosicki.

Z projektu będą korzystali głównie uczniowie, ale w jego ramach przewidziano również staże dla nauczycieli.

Do tego projektu przystąpi 140 uczniów i wszyscy nauczyciele z przedmiotów zawodowych. Będą realizowane różne kursy kwalifikacyjne, staże płatne dla uczniów i bezpłatne dla nauczycieli. Ponadto wycieczki dydaktyczne do znaczących firm w Polsce, w których będą prowadzone szkolenia dla naszych uczniów – tłumaczy dyrektor Szkoły Branżowej nr 5 w Białymstolu Izabela Popławska.

Blisko 1 mln złotych dofinansowania otrzymał także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. W tym przypadku pieniądze również będą przeznaczone na szkolenie uczniów, tj. na projekty edukacyjne czy kursy zawodowe. Dodatkowo zostaną doposażone pracownie, a nauczyciele będą mogli dokształcać się na studiach podyplomowych. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl