SŁUCHAJ ONLINE
Październik 17, 2019

Podlaska KAS zatrzymała ciężarówkę wypełnioną nielegalnym tytoniem

źródło: KAS
W pobliżu przejścia granicznego w Budzisku udaremniono gigantyczny przemyt. W polskiej ciężarówce funkcjonariusze KAS znaleźli ponad 16 ton nielegalnego suszu tytoniowego.

 

Nerwowe zachowanie kierowcy, który tłumaczył się, że nie może znaleźć dokumentów na przewożony w naczepie towar wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Dlatego ciężarówka została prześwietlona, a następnie szczegółowo sprawdzona. W trakcie rewizji okazało się, że naczepa tira wyładowana jest kartonami z nielegalnym tytoniem. Łącznie w jej wnętrzu funkcjonariusze KAS znaleźli 99 pudeł zawierających ponad 16 300 kilogramów suszu tytoniowego przewożonego bez wymaganych dokumentów oraz zgłoszenia w systemie SENT służącym do monitorowania przewozów tzw. towarów wrażliwych.

– Ze wstępnych ustaleń KAS wynika, że zatrzymany towar, na którym ciążą należności podatkowe w wysokości ponad 8 mln złotych, mógł służyć do zaopatrywania nielegalnych fabryk papierosów. Z takiej ilości tytoniu przestępcy mogliby wyprodukować co najmniej 20 mln sztuk papierosów – mówi asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Kierowca ciężarówki został zatrzymany i decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl