
Niedziela 27 kwietnia, zapowiada się w Białymstoku niezwykle artystycznie. Tego wieczoru miasto stanie się miejscem dwóch unikalnych wydarzeń muzycznych. W klubie Zmiana Klimatu wystąpi charyzmatyczny Piotr Rogucki, natomiast w Klubie Muzycznym Sześcian – mistrz rosyjskiej ballady i polskiej poezji śpiewanej – Evgen Malinowski. Patronat medialny nad koncertami objęło Radio Akadera.
Piotr Rogucki w Zmianie Klimatu – powrót legendy z nowym materiałem
Po latach intensywnej kariery z zespołem Coma oraz sukcesach projektu KARAŚ/ROGUCKI, Piotr Rogucki wraca na scenę z premierowym materiałem. Ten koncert będzie nie tylko sentymentalną podróżą dla fanów, ale i okazją do poznania nowego oblicza artysty – bardziej osobistego, lirycznego i teatralnego.
Rogucki to artysta wszechstronny: wokalista, autor tekstów, aktor sceniczny i filmowy, który swoją twórczością łączy świat muzyki z literacką głębią i aktorską ekspresją. W Zmianie Klimatu wystąpi z zespołem „Normalni Ludzie”, prezentując materiał świeży i długo wyczekiwany przez fanów jego twórczości.
Evgen Malinowski w Sześcianie – muzyczny pojedynek Polska–Rosja
Tego samego wieczoru, na zupełnie innej scenie, Evgen Malinowski zaprosi publiczność do świata nostalgii, poezji i muzycznej głębi. Jego recital w Klubie Muzycznym Sześcian będzie miał wyjątkową formę – dwuczęściowy program, symbolicznie łączący kulturę rosyjską i polską.
W pierwszej części usłyszymy klasyczne rosyjskie pieśni i ballady autorstwa m.in. Wysockiego, Okudżawy i Rozenbauma. Druga część to spotkanie z poezją śpiewaną znaną z repertuaru Jacka Kaczmarskiego czy Tadeusza Woźniaka. Evgen – artysta o syberyjskich korzeniach i polskim sercu, po latach wraca do Białegostoku z koncertem, który – jak zapowiada – „będzie muzyczną ucztą jakiej jeszcze nie było”. (hp)