Firmy, które stwarzają dobrą atmosferę do pracy oraz zachęcają swoich pracowników do dalszego rozwoju mogą stanąć do walki o tytuł „Organizacja ucząca się 2019”.
Plebiscyt już po raz piąty organizują Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku oraz Politechnika Białostocka. Ideą konkursu jest promowanie pracodawców z regionu, którzy inwestują w rozwój kompetencji pracowników, wyróżniają się elastycznym sposobem zarządzania firmą oraz wspierają uczenie się pracowników. Formularze zgłoszeniowe mogą wysyłać właściciele mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także pracodawcy z sektora publicznego.
– We wniosku są zawarte trzy grupy pytań. Pierwsza dotyczy polityki personalnej, czyli w jaki sposób rekrutowani są pracownicy, jak później są motywowani, angażowani w życie firmy. Druga grupa pytań dotyczy wykorzystywanych w przedsiębiorstwach narzędzi i metod podnoszenia kompetencji pracowników. Z punktu widzenia naszych ekspertów najważniejsza część dotyczy dobrych praktyk w zakresie organizacji uczącej się. Prosimy o wskazanie tych dobrych praktyk, które sprawiają, że ich pracownicy rozwijają się, doskonalą – mówi dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, prof. Joanna Ejdys.
Firma, która wygra konkurs, będzie mogła posługiwać się tytułem „Organizacja ucząca się”.
– Przedsiębiorstwo ma możliwość posługiwania się tą nazwą przez cały rok. Wiemy też, że np. część firm, które zdobyły wyróżnienie, lub główną nagrodę w naszym plebiscycie, były lepiej oceniane również w innych konkursach tego typu – dodaje dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku, Janina Mironowicz.
Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do końca października.
Ponadto Wojewódzki Urząd Pracy ma dla pracodawców jeszcze ponad 20 mln złotych na dofinansowanie szkoleń, kursów, studiów podyplomowych czy zaocznych. O dotacje mogą ubiegać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy. (ea/mc)