SŁUCHAJ ONLINE
Październik 9, 2019

Nowe ambulanse trafiły do Pogotowia Ratunkowego. Zastąpią stare karetki

fot. Ewelina Andrzejewska
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku kupiła 10 nowoczesnych ambulansów. Pojazdy zostały już przekazane i zastąpią najbardziej wyeksploatowane karetki.

 

Inwestycja została sfinansowana w całości z budżetu pogotowia i wyniosła około 4.5 miliona złotych. Dyrektor WSPR Bogdan Kalicki podkreśla, że ten rok jest rekordowy pod względem wymiany taboru, ponieważ pogotowie, łącznie pozyska 19 nowych ambulansów.

Ten rok jest wyjątkowy, bo oddawaliśmy do użytku pięć karetek, które zostały zakupione jeszcze w 2018, natomiast przekazane były na początku tego roku. W tej chwili oddajemy 10 ambulansów. W najbliższych dniach otrzymamy kolejną, sfinansowaną z Budżetu Obywatelskiego. Na początku grudnia kolejne trzy do nas trafią, z dotacji Ministerstwa Zdrowia. Także jest to rok naprawdę wyjątkowy i myślę, że takiego w historii pogotowia nie było – mówił dyrektor.

W przyszłym roku Stacja Pogotowia planuje kupić kolejnych pięć ambulansów. Wtedy będzie mogła wymieniać na bieżąco karetki starsze, niż pięcioletnie, lub w najgorszym stanie technicznym. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl