SŁUCHAJ ONLINE
Maj 17, 2019

Noc Muzeów. Jedyna taka noc w roku

fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok
Zbliża się wyjątkowa noc w roku, kiedy różne instytucje otwierają na co dzień niedostępne dla mieszkańców miejsca, a także przygotowują wiele dodatkowych atrakcji.

 

Już 18 maja w Białymstoku odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 20 placówek: miejskich, wojewódzkich, a także uczelnie wyższe i organizacje pozarządowe. Na Noc Muzeów zapraszają m.in. Białostocki Teatr Lalek, Galeria im. Sleńdzińskich, Muzeum Wojska czy Białostocki Ośrodek Kultury.

– Jest to jak zwykle wyjątkowa noc, jeżeli ktoś widział kolejki pod instytucjami kultury, to przekonał się naocznie, że warto organizować tego typu imprezy. Zaplanowane są liczne atrakcje m.in. wystawy, warsztaty, zajęcia interaktywne, czy koncerty. Będzie można wejść do piwnicy lalek, a także wejść na wieżę Kościoła św. Rocha. Jak co roku mieszkańcy będą mogli odwiedzić piwnice Pałacu Branickich, czy zobaczyć osiemnastowieczny zegar – mówi prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Pierwsza Noc Muzeów została zorganizowana w 1997 roku w Berlinie. Program Nocy Muzeów w Białymstoku dostępny jest tutaj. (ea/mc)

 

 

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl