SŁUCHAJ ONLINE
Sierpień 10, 2020

Mistrz kickboxingu przebiegnie 200 km, aby pomóc koledze wygrać najważniejszą walkę… o zdrowie

fot. Ewelina Andrzejewska
W cztery dni ma przebiec 200 kilometrów, aby w ten sposób wesprzeć swojego przyjaciela i utytułowanego zawodnika sztuk walk Marka Piotrowskiego. Z Białegostoku wystartował mistrz świata w kickboxingu Robert Ciulkin, który biegnie do miejscowości Dębe Wielkie w województwie mazowieckim, gdzie mieszka Marek Piotrowski.

 

Sportowiec od pewnego czasu choruje, nie został jeszcze w pełni zdiagnozowany, ale stwierdzono u niego obumieranie móżdżku, ma problemy z poruszaniem się i mową. Bieg ma zwrócić uwagę na trudną sytuację Marka Piotrowskiego oraz na zbiórkę pieniędzy, która została dla niego zorganizowana.

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy zbiórkę na siepomaga.pl. Kwesta przebiega całkiem sprawnie, ale żeby jeszcze dodać temu przedsięwzięciu skrzydeł i żeby więcej ludzi się do nas przyłączyło, postanowiłem dodatkowo pobiec dla Marka Piotrowskiego. Liczę, że dzięki temu jeszcze bardziej nagłośnię tę sprawę – mówił kickboxer Robert Ciulkin.

Pieniądze są zbierane na turnusy rehabilitacyjne, gdzie jeden wyjazd kosztuje nawet 15 tys. zł, na leczenie, bieżące wydatki oraz rehabilitację dzienną.

Moim zdaniem Marek nie jest właściwie leczony. Wciąż go dokładnie nie zdiagnozowano, wiadomo, że występuje u niego obumieranie móżdżku. Ma problemy z mówieniem, poruszaniem się, ma przykurcze, wygląda bardzo źle. Moim zdaniem za to co zrobił dla naszego kraju należy mu się dożywotnia renta – dodawał Robert Ciulkin.

Robert Ciulkin do dziewięciokrotnego mistrza świata w kickboxingu chce dobiec na 14 sierpnia. Tego dnia Marek Piotrowski obchodzi urodziny. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl