SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Listopad 19, 2019

Mikołaj z Rovaniemi odwiedzi Białystok. To będzie siódma już wizyta Świętego

fot. Katarzyna Cichoń
Do Białegostoku znowu przyjedzie prawdziwy Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii. Tradycyjnie będzie to pierwsza niedziela grudnia.

 

Mikołaj spotka się m.in. z podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „JASNY CEL” jak i z dziećmi znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej i mającymi liczne problemy emocjonalne oraz deficyty rozwojowe, będącymi pod opieką tzw. świetlic socjoterapeutycznych.

Dzięki współpracy z Fundacją „Rodziny Czarneckich”, która opiekuje się dziećmi z różnym stopniem upośledzenia i niepełnosprawności ruchowej w tym roku w Operze zagoszczą również podopieczni Fundacji z tzw. terenu, czyli miejscowości położonych niedaleko Białegostoku. Dodatkowo, jak co roku, Mikołaj odwiedzi kilkudziesięciu małych pacjentów przebywających na oddziałach Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Jak co roku, zwieńczeniem wizyty Mikołaja w Białymstoku będzie zapalenie światełek na miejskiej choince na Rynku Kościuszki.

To będzie już siódma jego wizyta w naszym mieście. Mikołaj przyjedzie na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii i zarazem Prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl