SŁUCHAJ ONLINE
Kwiecień 3, 2020

#Michałowopomaga. Gmina przekazała ozonatory

źródło: UM Michałowo
Gmina Michałowo wspiera służbę zdrowia. Samorząd kupił cztery ozonatory, z których dwa trafiły do szpitala MSWiA w Białegostoku. Kolejne dwa urządzenia będą służyć instytucjom działającym na terenie gminy.

 

Jeden ozonator został już przekazany strażakom OSP i stacjonującej karetce pogotowia.

– Ozonatory będziemy udostępniać naszym jednostkom, ale również ośrodkom zdrowia, aptekom, poczcie, bankom, parafiom i innym podmiotom, które wyrażą taką chęć i świadczą usługi społeczeństwu – mówi burmistrz Michałowa Marek Nazarko.

Jest to jedno z wielu działań. W przyszłym tygodniu do Michałowa dotrze zamówiony w dużej ilości płyn do odkażania, którym również gmina ma zamiar podzielić się z innymi.

W tej sytuacji wszyscy musimy sobie pomagać. I my w miarę naszych możliwości również chcemy to robić. W ten sposób dbamy o naszych mieszkańców. Pamiętajmy, że w przypadku zakażenia wirusem, chorzy trafią właśnie do szpitala MSWiA, a zajmie się nimi najpierw stacjonująca u nas karetka. Stąd decyzja o przekazaniu ozonatorów. W razie konieczności będziemy naszą pomoc zwiększać – zapowiada Marek Nazarko. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl