SŁUCHAJ ONLINE
Sierpień 14, 2019

Lowlanders bez trenerów. Alex Burdette i Bob Conroy dostali propozycję „nie do odrzucenia”

fot. Michał Czarnecki
Zespół Lowlanders Białystok będzie musiał zatrudnić nowych trenerów. Obecni szkoleniowcy odchodzą bowiem z drużyny.

 

Po sukcesie jakim było zdobycie tytułu wicemistrza Polski w sezonie 2019 drużynę opuszcza duet szkoleniowców Burdette-Conroy, którzy otrzymali propozycję „nie do odrzucenia”. Alex Burdette był trenerem głównym oraz koordynatorem ataku, a Bob Conroy był odpowiedzialny za formację defensywy.

– Jako zarząd jesteśmy dumni z tego, co zostało wykonane w ubiegłym sezonie. Każda strata boli, ale należy się cieszyć, że nasze wyniki są dla innych potwierdzeniem jakości personelu, który mamy. Dzięki temu mogą otrzymać sportowy awans. To jest sport, to jest biznes, dlatego życzymy im powodzenia. Na pewnym poziomie organizacyjnym i finansowym nie jesteśmy w stanie konkurować, więc należy tę decyzję uszanować i dalej robić swoje. Z informacji mi udzielonych mogę tylko poinformować, że obaj dostali propozycję „nie do odrzucenia”, więc niedługo na pewno wszystko się wyjaśni – mówi prezes Lowlanders Białystok Piotr Morko.

W poprzednim sezonie Lowlanders Białystok zdobyli wicemistrzostwo Polski. Teraz drużyna skupia się na przygotowaniu do rozgrywek juniorskich, które rozpoczną się we wrześniu. Rywalami młodych zawodników z Białegostoku w fazie grupowej będą drużyny Lakers Olsztyn oraz Warsaw Mets. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl