SŁUCHAJ ONLINE
Grudzień 12, 2019

Kwiaty przez cały rok. Magistrat wydał kalendarz ze zdjęciami miejskich łąk

fot. Ewelina Andrzejewska
Tym razem „Białystok w kwiatach” jest motywem przewodnim kalendarza ściennego na 2020 rok wydany przez Urząd Miejski w Białymstoku.

 

W kalendarzu można znaleźć m.in. zdjęcia białostockich łąk kwietnych oraz daty najważniejszych świąt katolickich, prawosławnych, muzułmańskich i żydowskich. Każda plansza zawiera zdjęcie kwiatów – łąk i roślin w przestrzeni publicznej. Fotografii jest dwanaście, są autorstwa Marcina Jakowiaka z białostockiego magistratu.

W tym roku kalendarz kwietny, dlatego, że pojawiły się w przestrzeni Białegostoku łąki kwietne. Uznaliśmy, że to dobry moment, żeby pochwalić się tym łąkami w kalendarzu. Mamy różne fantastyczne zdjęcia – mówi zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki.

Kalendarzy wydrukowano w liczbie 1300 sztuk, nie trafią jednak one do sprzedaży. Znaczna część nakładu trafi do osób i instytucji istotnych dla promocji miasta. Z kolei mieszkańcy będą mogli zdobyć kalendarz m.in. uczestnicząc w konkursach organizowanych na Facebooku – Wschodzący Białystok. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl