
Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej znalazło sposób na alternatywne świętowanie Dnia Wagarowicza. Zamiast opuszczania zajęć, uczniowie mogli wziąć udział w pełnym emocji Konkursie Układania Puzzli.
Wyzwanie dla najlepszych
Do rywalizacji stanęło dziesięć drużyn, które musiały w jak najkrótszym czasie ułożyć dwie układanki składające się z 500 elementów. To zadanie wymagało nie tylko spostrzegawczości i cierpliwości, ale także świetnej współpracy zespołowej.
Nagrody dla najszybszych
Najlepiej poradziła sobie zwycięska drużyna, która dzięki szybkości i precyzji sięgnęła po wygraną. Dwie najszybsze ekipy zostały uhonorowane nagrodami – zestawami puzzli.
Organizatorzy podkreślają wartość wydarzenia
Wicedyrektor Paweł Malinowski zwrócił uwagę, że konkurs był nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i cierpliwości.
Dzięki takim inicjatywom Akademickie Liceum Ogólnokształcące PB pokazuje, że nauka i rozrywka mogą iść w parze, a Dzień Wagarowicza można świętować w kreatywny sposób.