Klinika Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku rozpoczyna siódmą edycję akcji charytatywnej na rzecz dzieci przebywających w szpitalach w całej Polsce. Celem zbiórki jest zakup wyprawek przeszczepowych, a każdy może się przyczynić, kupując specjalnie przygotowane świąteczne pierniczki.
W przygotowanych wyprawkach znajdują się niezbędne rzeczy, takie jak piżamy, koce i poduszki, które pacjenci muszą zabrać ze sobą do ośrodków przeszczepowych. Lekarz Małgorzata Sawicka-Żukowska podkreśla, że cały dochód z akcji jest przeznaczony na potrzeby pediatrycznych pacjentów leczonych z powodu chorób nowotworowych, w tym na wspomniane wyprawki.
W pierwszych dniach akcji wsparcia dzieci udzielać będą strażnicy graniczni, policjanci oraz strażacy. Dodatkowo,14 grudnia w Sokółce odbędzie się charytatywny turniej piłkarski służb mundurowych. Finał akcji, organizowanej przez Stowarzyszenie Opiernicz raka, zaplanowano na 19 i 20 grudnia, który odbędzie się w holu głównym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Białymstoku.
Warto również wspomnieć, że 20 grudnia Opera i Filharmonia Podlaska organizuje koncert kolęd, który również ma na celu wsparcie akcji.
Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w tej niezwykle ważnej inicjatywie. Każda złotówka ma znaczenie, a świąteczne pierniczki mogą zyskać nowe życie, wnosząc radość i wsparcie dla najmłodszych pacjentów. Razem możemy sprawić, że nadchodzące święta będą dla dzieci, które potrzebują pomocy, nieco bardziej magiczne.