Absolwenci studiów niestacjonarnych I stopnia w Politechnice Białostockiej otrzymają tytuł inżyniera, który jest ceniony na rynku pracy i pozwala ugruntować swoją pozycję zawodową. W przypadku 3 kierunków studiów: turystyka i rekreacja, zarządzanie, zarządzanie finansami i rachunkowość – absolwenci kończą studia stacjonarne I stopnia z tytułem licencjata.
– Jeżeli chodzi o studia pierwszego stopnia, mamy w naszej ofercie 13 kierunków studiów i łącznie Politechnika przygotowała 555 miejsc, także to są miejsca na piątkę. Mamy również ofertę adresowaną do absolwentów studiów pierwszego stopnia, posiadających tytuł inżyniera, ale nie tylko. W naszej ofercie mamy siedem kierunków studiów, na których łącznie mamy 320 miejsc – wylicza Artur Kozłowski, kierownik działu Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej.
Szczegółowe informacje dotyczące kierunków studiów na studia niestacjonarne w Politechnice Białostockiej są na stronie internetowej: kandydacipb.edu.pl. (hk)
Rozmowa Hanny Kość z Arturem Kozłowskim, kierownikiem działu Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej, o rekrutacji na studia niestacjonarne I i II stopnia:
Kierunki niestacjonarnych studiów I stopnia wraz z limitami miejsc, które rozpoczynają się w roku akademickim 2024/2025:
Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku
- Budownictwo – 75 miejsc
- Inżynieria rolno-spożywcza – 30 miejsc
- Inżynieria środowiska – 60 miejsc
- Leśnictwo – 60 miejsc
- Elektronika i telekomunikacja – 30 miejsc
- Elektrotechnika – 40 miejsc
- Informatyka – 60 miejsc
Wydział Inżynierii Zarządzania
- Logistyka – 30 miejsc
- Turystyka i rekreacja – 30 miejsc
- Zarządzanie – 30 miejsc
- Zarządzanie finansami i rachunkowość – 30 miejsc
- Zarządzanie i inżynieria produkcji – 30 miejsc
- Mechanika i budowa maszyn – 50 miejsc