SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Listopad 15, 2019

Jak Piłsudski odbierał tytuł honorowego obywatela. Planszówka z historią Białegostoku w tle

fot. Ewelina Andrzejewska
Będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat historii Białegostoku, poćwiczyć koncentrację, a przy tym spędzić czas z rodziną – w najbliższą niedzielę odbędzie się premiera gry planszowej „Honorowy Obywatel”, poświęconej pierwszemu honorowemu obywatelowi miasta, czyli Józefowi Piłsudskiemu.

 

Fabuła gry opiera się na wydarzeniach z 21 sierpnia 1921 roku, kiedy to Marszałek przyjechał do Białegostoku, aby osobiście odebrać nadany mu tytuł.

Udało się stworzyć fajną grę – moim zdaniem – bo jest planszowo – karciana, nie trzeba rzucać kostką, tylko należy wykazać się pewnym sprytem, umiejętnościami i wiedzą, żeby zbierać punkty. Myślę, że to jest fajny pomysł i atrakcja, żeby historię miasta przypominać w taki sposób. Gra łączy w sobie wiedzę, bo na kartach znajdują się informacje o tym co działo się wówczas w Białymstoku, z zabawą w postaci gry planszowej – mówił zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Celem gry jest zdobycie przez gracza jak największej liczby „punktów chwały”. Może to zrobić, organizując bądź uczestnicząc w kolejnych wydarzeniach związanych z wizytą Marszałka Józefa Piłsudskiego 21 sierpnia 1921 roku w Białymstoku. Mechanikę gry opracował Jan Madejski.

Premiera rozpocznie się w niedziele o 12.00 i potrwa do 14.45 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Wtedy też będzie można spróbować swoich sił w grze „Honorowy Obywatel” i zdobyć nagrody.

Gra będzie dostępna w sprzedaży. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl