SŁUCHAJ ONLINE
Kwiecień 15, 2019

Start-upy, które naprawiają świat na start. W BPNT powstał Inkubator z myślą o nich

fot. Ewelina Andrzejewska
W Białymstoku powstał inkubator dla start-upów, które chcą zmieniać świat. Przestrzeń dla początkujących przedsiębiorców została otwarta w Białostockim Parku Naukowo – Technologicznym.

 

Tu mogą zgłaszać się osoby, które mają pomysł na biznes w ramach 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, czyli dotyczących m.in. działań na rzecz eliminacji ubóstwa, nierówności ekonomicznej, ochrony środowiska lub zdrowia. Najlepsze pomysły mogą liczyć na pomoc ekspertów.

W zamian oferujemy im bezpłatną przestrzeń do pracy, laboratorium z zapleczem technologicznym, ale też wsparcie mentoringowe, cykl szkoleń biznesowych. Najlepsze start-upy mogą liczyć na dofinansowanie, będziemy też je promować, jak również pomagać im w pozyskaniu inwestorów – mówi Magdalena Olborska z firmy Samsung.

W białostockim Inkubatorze swoją działalność będzie prowadził startup Planet Heroes, którego główną misją jest posprzątanie naszej planety. W tym celu powstała aplikacja oraz platforma. – Tworzymy platformę crowdfundingową oraz aplikację mobilną, która umożliwi zatrudnianie osób do prostych prac porządkowych na skalę globalną. Chodzi o wykreowanie pewnej liczby osób, która będzie wpłacała miesięcznie niewielką sumę pieniędzy na naszą platformę. Z kolei pieniądze te otrzymają osoby, które wykonają zdjęcie miejsca przed i po sprzątaniu –wyjaśnia założyciel start-upu Przemysław Pyziel.

Zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki przyznaje, że liczy na to, że nowy inkubator przyczyni się do tego, że część młodych ludzi postanowi rozwijać swoją karierę w Białymstoku. – Cieszymy się, że takie miejsce powstało w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, bo naszym zdaniem tego typu zaangażowanie koncernu światowego pozwoli na to, aby więcej młodych ludzi zdecydowało się na wiązanie swojej przyszłość z Białymstokiem. 

To trzeci inkubator, jaki otworzyła firma Samsung w Polsce Wschodniej. Dwa poprzednie znajdują się w Rzeszowie i Lublinie. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl