SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Listopad 14, 2019

Galeria Arsenał prezentuje kupione prace. Można je oglądać w Elektrowni

Źródło: Galeria Arsenał w Białymstoku
Białostoczanie mogą oglądać dzieła kupione w ostatnim czasie przez Galerię Arsenał. Są to prace 5 artystów polskich i 3 zagranicznych.

 

Na ich zakup palcówka otrzymała z Ministerstwa Kultury oraz Urzędu Miejskiego łącznie ponad 200 tys złotych. To prace, które wzbogacą zbiory Galerii.

Mamy pracę Kobasa Laksy. Bardzo ważna jest praca Mykoly Ridnego. Muszę powiedzieć z dumą, że właśnie to dzieło,”Blind Spot”, które posiadamy, było prezentowane cztery lata temu na Biennale w Wenecji i miała bardzo dobry odbiór, została zauważona – mówiła dyrektor Galerii Monika Szewczyk.

Z kolei jedna z prezentowanych prac została galerii podarowana przez uznanego polskiego artystę.

Galeria Arsenał otrzymała bardzo cenną i ważną pracę od artysty w prezencie. Była tutaj eksponowana, wróciła do nas. Pokazywaliśmy dwa skrzydła bramy, która nawiązuje do Złotej Bramy w Jerozolimie. Mirosław Bałka uznał, że należy przekazać nam tę pracę – dodaje Monika Szewczyk.

Pozyskane przez placówkę kolekcje można oglądać w Galerii Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej) do niedzieli (17.11). (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl