SŁUCHAJ ONLINE
Grudzień 2, 2019

„Eugeniusz Oniegin” w OiFP. Ponad stu chętnych na casting

fot. Michał Czarnecki
Ponad sto osób zgłosiło się na casting do „Eugeniusza Oniegina”. Operę przygotowuje Opera i Filharmonia Podlaska. Premiera w maju przyszłego roku.

 

– Reakcja na ogłoszony casting do opery „Eugeniusz Oniegin” przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się ponad 100 chętnych, znacznie więcej niż na ostatni casting do musicalu. To dowód na zapotrzebowanie na tego rodzaju produkcje – komentuje prof. Ewa Iżykowska-Lipińska, dyrektor OiFP.

Casting przebiegać będzie w dwóch etapach. Pierwszy odbędzie się 5 i 6 grudnia, z akompaniamentem fortepianu, otwarty dla publiczności. Drugi etap odbędzie się 8 stycznia, z akompaniamentem orkiestry; także będzie otwarty dla publiczności.

„Eugeniusz Oniegin” to najbardziej znana opera Piotra Czajkowskiego, do której libretto napisał sam kompozytor na podstawie poematu Aleksandra Puszkina, jednego z najwybitniejszych rosyjskich poetów romantycznych.

Kierownictwo muzyczne nad słynną operą obejmie Maestro Tadeusz Kozłowski, za reżyserię odpowiedzialny będzie Marek Weiss, autor sukcesu „Turandot” Giacoma Pucciniego na podlaskiej scenie operowej. (mt/mc)

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl