Uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz studenci będą mogli uczestniczyć w szeregu atrakcji. Będą wykłady m.in. o „πęknym prawie Benforda”, „Fraktalnym πęknie” czy „Pierwszych systemach kryptograficznych”. Do tego także turniej „πgrzyska Wiedzy”, „Quiz o liczbie π” , warsztaty „π-origami” oraz „πknik Matematyczny” z układankami fraktalnymi, zagadkami uczącymi logicznego myślenia, grami i łamigłówkami, zabawami z robotami, a także rozwiązanie częstego problemu kierowców: wyjazd z zatłoczonego parkingu.
W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki (International Day of Mathematics-IDM). Pierwsze obchody odbyły się w 2020 roku.
Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Od 1988 roku jest to oficjalne święto w San Francisco, uznane zostało (niewiążącą) uchwałą Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.
Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej świętuje Dzień Liczby Pi już od ponad 14 lat.
Uczestnictwo w większości imprez nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Wstęp jest wolny. (hk)