– Ten który się uczy musi mieć odpowiednią uwagę, odpowiedni poziom pobudzenia emocjonalnego, odpowiednią motywację, odpowiedni intelekt i odpowiedni poziom pobudzenia mózgu. Te warunki jednocześnie się wzajemnie przenikają, jeden wpływa na drugi i tak naprawdę wszystkie razem tworzą odpowiedni poziom i sposób aktywności mózgu, który umożliwia zapamiętywanie, uczenie się, nabywanie nowych kompetencji, nowej wiedzy – mówi dr Wojciech Glac, prof. UG.
Znany neurobiolog z Uniwersytetu Gdańskiego i popularyzator wiedzy poprowadził wykład inaugurujący całą serię spotkań zaplanowaną w Politechnice Białostockiej. Aulę C w budynku Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej wypełnili studenci, nauczyciele akademiccy i zainteresowani tematyką wykładu pracownicy Uczelni.
Serię wykładów rozpoczęła dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej, która zwróciła się do całej społeczności akademickiej z życzeniami udanych spotkań i szerokiego wsparcia pomocy psychologicznej w Uczelni. Uczestnicy mogli wziąć udział w anonimowych ankietach, które wskażą jakich warsztatów najbardziej potrzebują, by dbać o swój dobrostan psychiczny i rozwój emocjonalny.
Wykłady organizowane są w ramach zadania zleconego pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego” w ramach Działania 4. Szkoła twórczego działania. (jd)