W większości zgłoszone inicjatywy dotyczą budowy i remontów obiektów szkolnych, czy zdrowia. To także projekty związane ze sportem i rekreacją, dotyczące zagospodarowania terenu, jak i infrastruktury drogowej. Do podziału jest 12 mln złotych.
– Głosować będzie można od 3 do 17 października na dwa sposoby: tradycyjnie, w wersji papierowej lub elektronicznie. Każdy będzie mógł wybrać 4 projekty i zagłosować tylko raz – mówi Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku.
Oddać swój głos tradycyjnie będzie można w Urzędzie Miejskim przy ulicy Słonimskiej, Branickiego, w Centrum Aktywności Społecznej oraz w mobilnym punkcie do głosowania. Interaktywna karta do głosowania będzie dostępna od 3 października na stronach: bialystok.pl i cas.bialystok.pl.
Ze zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego pomysłami będzie można zapoznać się podczas festynu obywatelskiego, 18 września w Parku Planty.
– W godz. 12:00-18:00, przy fontannie w Alei Zakochanych, odbędzie się festyn obywatelski, podczas którego autorzy zgłoszonych projektów będą je prezentowali. To doskonała okazja do zapoznania się z pomysłami białostoczan – dodaje Rudnicki.
Ze 180 inicjatyw, na które będzie można głosować, niemal 150 to projekty osiedlowe, reszta – ogólnomiejskie. (mt)