SŁUCHAJ ONLINE
Sierpień 14, 2019

Białystok zaciska pasa. Budżet może być szczuplejszy nawet o 150 mln złotych rocznie

fot. Małgorzata Turecka
Prezydent Białegostoku wstrzymuje wydatki i wprowadza oszczędności. Jest to związane ze zmianami legislacyjnymi wprowadzonymi przez rząd PiS.

 

Z szacunków magistratu wynika, że budżet Białegostoku wskutek obniżenia stawki podatku dochodowego może się zmniejszyć nawet o 150 mln złotych rocznie. A to oznacza, że nie będzie pieniędzy na inwestycje.

– Inwestycje miejskie w nadchodzącym roku ograniczać się będą wyłącznie do tych zawczasu rozpoczętych i niezbędnych do funkcjonowania miasta. Dotyczy to również jednostek miejskich. W związku z tym wstrzymuję wszystkie wydatki poza tymi, które wynikają z konieczności zapewnienia ciągłości działania jednostki. Proszę zatem o rezygnację z wszelkich działań mogących skutkować nowymi zobowiązaniami finansowymi – pisze w piśmie do dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Prezydent wyraził jednocześnie nadzieję, że działania te mają charakter przejściowy, zaś ograniczenia dochodów samorządu zostaną w odpowiedni sposób zrekompensowane. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl