SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Wrzesień 16, 2020

Białystok. Wpadł 19-latek podejrzany o kradzieże i oszustwo

źródło: KWP Białystok
Kryminalni z białostockiej „dwójki” zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież samochodu, elektronarzędzi i oszustwo. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty.

 

19-letni mieszkaniec powiatu monieckiego wpadł w ręce policjantów w poniedziałkowe popołudnie, tuż po tym jak przypadkowa osoba zauważyła na polu pozostawionego volkswagena. Mundurowi ustalili, że samochód pochodzi z kradzieży, do której doszło dwa dni wcześniej na jednym z osiedli w Białymstoku. Śledczy ustalili również, że 19-latek odpowiedzialny jest też za kradzież elektronarzędzi. Mężczyzna kradł te przedmioty w lipcu i sierpniu na osiedlu Bacieczki i na terenie gminy Dobrzyniewo. Wówczas z niezamkniętych samochodów ukradł między innymi elektronarzędzia i instrumenty geodezyjne.

Śledczy ustalili także, że 19-latek odpowiedzialny jest za oszustwo, którego dopuścił się w połowie wakacji. Kupując auto nie wywiązał się z warunków umowy i nie zapłacił całej kwoty na jaką opiewała transakcja. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych we wszystkich przestępstwach to blisko 20 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty: kradzieży samochodu, kradzieży elektronarzędzi i oszustwa. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl