SŁUCHAJ ONLINE
Czerwiec 30, 2020

Białystok przyjazny dla biznesu. Stolica Podlasia w rankingu Forbesa

fot. Małgorzata Turecka
Białystok jest miastem przyjaznym dla biznesu. Tak wynika z najnowszego rankingu Forbesa. Stolica Podlasia znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii miast z liczbą mieszkańców od 150 do 299 tysięcy.

 

W rankingu uwzględniono liczbę rejestracji nowych spółek i liczbę rejestracji nowych spółek zagranicznych – w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. W 2019 roku w naszym mieście zarejestrowało się 425 nowych spółek.

– W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania Białymstokiem wśród inwestorów krajowych i zagranicznych. Wynika to w znacznej części z dynamicznego rozwoju miasta i jego infrastruktury, a także z korzystnych zjawisk demograficznych na tle innych miast w Polsce. Naszą przewagą konkurencyjną są ciągle jeszcze dostępne zasoby kapitału ludzkiego. Coraz więcej podmiotów z sektora nowoczesnych usług biznesowych interesuje się lokowaniem tu swojej działalności, a to przekłada się to na rozwój sektora biurowego. Biorąc pod uwagę wysoki potencjał Białegostoku, dostęp do wykwalifikowanej kadry, rozwijającą się infrastrukturę komunikacyjną i techniczną, istniejącą i planowaną powierzchnię biurową, a także korzystne stawki najmu nieruchomości, spodziewamy się, że w najbliższych latach nastąpi dalszy rozwój sektora BPO/SSC – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Białystok w tej edycji rankingu wyprzedził ubiegłorocznego lidera – Rzeszów. Kolejne lokaty w zestawieniu zajęły: Gdynia i Katowice. (mt/mc)

 

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl